TEDxRzeszow Countdown "Klimat to ludzie"

dr Maciej Ryś

Wszyscy umrzemy, ale jak zrobić to z klasą?
12/01/2023

Każdy z nas ma wpływ na to, jak kształtuje się środowisko i troska o nie. Jak to robić? Małe kroczki, edukacja, aktywizm, kreatywność. Proste rzeczy, które każdy z nas może zrobić. Proste sposoby na to, żeby zawalczyć o klimat i ekologię. Żyjmy tak, aby pozostawić Ziemię lepszą, niż ją zastaliśmy.

Nagranie zrealizowane w trakcie TEDxRzeszow Countdown, organizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Maciej Ryś. Wiceprezes Proidea, jednej z największej agencji Europy Środkowo-Wschodniej, specjalizujących się w budowaniu społeczności i wydarzenia IT. Założyciel i lider Smogathonu, globalnej inicjatywy zwalczającej zanieczyszczenie powietrza za pomocą technologii i innowacji. Absolwent University of York, University of Hong Kong oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Obronił z wyróżnieniem rozprawę doktorską “Invention Development Methods. The Case of the Hackathon” w maju 2020. Nagrodzony York Award i wymieniony jako 2016 New Europe 100 changemaker przez Res Publica, Google, Visegrad Fund i Financial Times. Prelegent na różnych międzynarodowych konferencjach, w tym TEDx i TechCrunch.