TEDxRzeszow Countdown "Klimat to ludzie"

Czy klimat zabije nasze wnuki?

prof. Paweł Januszewicz
12/01/2023

Świat się zmienia i to radykalnie. A zmiany klimatyczne bardzo mocno wpływają na nasze zdrowie. Pojawia się pytanie czy klimat może być zabójcą? I jak bronić się przed tym zagrożeniem. Recepta na przyszłość to zdrowa żywność, aktywność fizyczna, profilaktyka, to jest to co może uratować nasze zdrowie.
Nagranie zrealizowane w trakcie TEDxRzeszow Countdown, organizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Prof. Paweł Januszewicz. Kierownik Katedry Chorób Cywilizacyjnych i Medycyny Regeneracyjnej WSIiZ w Rzeszowie. Tytuł profesora belwederskiego otrzymał w 1994r. Doktor nauk medycznych (Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”, rok 1983) oraz lekarz medycyny (Akademia Medyczna w Warszawie, rok 1977). Ukończył studia podyplomowe w Niemczech, Japonii i Kanadzie. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół: psychiatrii dzieci i młodzieży oraz zdrowia publicznego, szczególnie w kontekście globalnego zagrożenia zdrowia i życia wynikających z postępującej zmiany klimatu. Jest autorem ponad 130 publikacji w dziedzinach takich jak: medycyna, fizjologia człowieka, zdrowie publiczne czy zarządzanie w służbie zdrowia. Wieloletni dyrektor Instytutu – Pomnika Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii, były konsultant wojewódzki pediatrii na Podkarpaciu. W 1998 otrzymał Order Uśmiechu. Konsultant medyczny Fundacji POLSAT. Jeden z założycieli Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.